Milyen szankciók? – rekordmennyiségű orosz földgázt vásárolt az EU 2023-ban
A szakértő rámutatott, Oroszország az Egyesült Államok után Európa második legnagyobb LNG-szállítójává lépett elő, megelőzve Katart.
Az Európai Bizottság „keményen dolgozik azon, hogy ott csapjon le Oroszországra, ahol fáj”.
Az Európai Unió egy kilencedik, Oroszországgal szembeni szankciócsomag kidolgozását sürgeti válaszul Moszkva ukrajnai támadására – jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság vezetője finnországi látogatása során.
Keményen dolgozunk azon, hogy ott csapjunk le Oroszországra, ahol fáj,
hogy még inkább eltompítsuk az Ukrajna elleni háborúra való képességét, és ma bejelenthetem, hogy teljes gőzzel dolgozunk a kilencedik szankciócsomagon” – mondta von der Leyen egy sajtótájékoztatón.
„És biztos vagyok benne, hogy nagyon hamarosan jóváhagyjuk az orosz olajra vonatkozó globális árplafont a G7-ekkel és más nagy partnerekkel. Nem nyugszunk, amíg Ukrajna nem győzedelmeskedik Putyin és törvénytelen és barbár háborúja felett” – mondta.
„A Nyugat – beleértve az Egyesült Államokat és az európaiak jelentős részét – a háború közben ismerte fel, hogy tulajdonképpen itt meg lehet fogni Oroszországot” – vélekedik Tálas Péter. Mely szakaszában jár az ukrajnai háború? Miért proxyháború ez a konfliktus? Kinek lesz katonai-politikai súlya az új világrend kialakításánál? A biztonságpolitikai szakértő válaszol a Mandiner Világrend adásában!
Nyitókép: Mandiner Archív